Domácí premiéra Kohoutům nevyšla. Se Studénkou vyšli střelecky naprázdno

...
SOHO Olomoučtí Kohouti – HC Sledge Studénka 0:7 (0:2, 0:3, 0:2) Branky a nahrávky: 3. Panfilov (Kalegaris), 9. Kalegaris (Fojtík, Kudrna), 22. Panfilov, 25. Panfilov (Fojtík), 28. Panfilov (Kudrna), 39. Kalegaris, 41. Panfilov vyloučení 0:1 využití 0:0 v oslabení 0:0. Po vítězném utkání na ledě Pardubic čekal Olomouc střet se Studénkou, která se zatím spíš trápila. Karlovy Vary udolala až v samostatných nájezdech, se Spartou dokonce podlehla. Toho také chtěli Kohouti využít a zpočátku překypovali aktivitou, ale jejich střelecké pokusy mířily mimo. To hosté byli úspěšnější a už ve 3. minutě šli do vedení po zásahu Sergeie Panfilova, jehož jméno mělo to odpoledne zaznít ještě několikrát. V 9. minutě pak na něj navázal ještě Sandro Kalegaris. Tím byla jména střelců pro sobotní duel vyčerpána, i to však stačilo k tomu, aby zápas přinesl dost jednoznačné vítězství Studénky. Polovinu prostřední části ještě Kohouti drželi dvoubrankoví rozdíl, ta druhá polovina už ale patřila právě Sergeii Panfilovovi, který se v jejím průběhu trefil hned třikrát! Za stavu 0:5 už se tak ve třetí třetině spíše jen dohrávalo. Oba střelci přidali ještě po jedné brance a zajistili tak Studénce na ledě Olomouce vysoké vítězství 7:0. „Čekali jsme, že soupeř bude lepší nebo že bude hodně silný. Nečekal jsem ale, že bude tak hladký průběh těch třetin. Trefovali jsme gólmana, a to zakončení z naší strany mohlo být přesnější. Myslím si každopádně, že soupeř vyhrál zaslouženě,“ uznal domácí trenér, Libor Hulín. „Hodnocení je velice kladné. Vycházel nám přechod přes střední pásmo i do pásma. Úplně perfektní hra. Velice se mi to líbilo. Jak jdou přihrávky, jde celý tým a šlape to na jedničku. V předchozích zápasech jsme nestačili silově, protože nám nepřijeli hráči, zatímco tentokrát jsme byli v plné sestavě, a to se pak hraje mnohem líp,“ řekl po utkání kapitán hostů Petr Kudrna. Sestava SOHO Olomoučtí Kohouti: Černoch (Hulín) – Flis, Kartosz, Jedlička, Kardoš, Stašák, Mikuš Radek, Novák, Rozkopal, Buriánek, Klíma, Večerek, Mikuš Radim, Palát. Sestava HC Sledge Studénka: Kudela M. (Lepáček) – Kudela V., Fojtík, Staněk, Schilcher, Panfilov, Popov, Lisov, Kalegaris, Eberdorfer, Kudrna, Prostředník, Loska, Chodurek, Severin, Disveld, Mlčák, Krajča.