Dvanácté kolo ligy 2023/2024

...

Ve 12. kole para hokejové ligy setkaly týmy Motor sledge České Budějovice a SOHO Olomoučtí Kohouti. Utkání mělo úvodní vhazování naplánováno na 7:45.

V úvodu první třetiny se do střeleckých příležitostí dostávali především hráči Olomouce, ale žádná se nedostala za záda norského brankáře Sundta. V 11. minutě se dostal Jihočeský celek do vedení. Lyngroth našel volného Jana Bussmanna, který střelou pod horní tyč rozvlnil jako první v zápase sít´. Ve 12. minutě byl za téčko vyloučen hostující kapitán Jedlička. Přesilovku dokázal Motor sledge využít ve 13. minutě. Přesnou ranou se o to postaral Alexandr Lyngroth. Na gól mu asistoval Bussmann. První třetina skončila překvapivým výsledkem 2:0 pro Motor sledge.

V úvodu druhé třetiny stáhla Olomouc dvoubrankové manko během třinácti vteřin. Nejdříve snížil Miloš Večerek a poté vyrovnal Radim Mikuš. Motor sledge se mohl dostat opět do vedení. Zajan se ocitl s Lyngrothem sám před brankářem Černochem. Zajan ale nepřihrál přesně, a tak stav zůstal nezměněn. Ve 23. minutě Olomouc dokonala obrat. Po přihrávkách Žižlavského a Jedličky vstřelil třetí gól hostí Radim Mikuš. Ve 26. minutě přidala Olomouc další dva slepené góly. Jako první se trefil David Buriánek. O devatenáct vteřin později se prosadil Miloš Večerek. Olomouc ve druhé části otočila stav utkání z 2:0 na 2:5.

Ve třetí části duelu Motor sledge tahal za kratší konec. Hostující Olomouc přidala ještě dvě branky. Ve 37. minutě zakončil akci na jeden dotek Martin Žižlavský. Po vyloučení Klímy dokázala také Olomouc využít početní výhodu. Ve 43. minutě se jako poslední prosadil Radek Jedlička. Olomouc tedy nepřipustila překvapení a díky druhé třetině si připisuje tři body do tabulky.

Branky a nahrávky:11. Bussmann (Lyngroth), 13. Lyngroth (Bussmann) – 16. Večerek (Žižlavský), 16. Mikuš (Jedlička), 23. Mikuš (Žižlavský, Jedlička), 26. Buriánek (Jedlička, Žižlavský), 26. Večerek (Jedlička), 37. Žižlavský (Večerek, Jedlička), 43. Jedlička (Žižlavský)