Parahokej Havířov z.s. – SOHO Olomoučtí Kohouti

...

V první třetině se hrál z obou stran kvalitní parahokej. V první větší šanci byl olomoucký Večerek, ten ale na zakončení neměl, tolik potřebný klid. Tentýž hráč měl ještě šanci v sedmé minutě, když byl osamocen mezi kruhy, jeho střela se však mezi tyče nevešla. Havířov měl tlak a Olomouc měla brejky. Na přelomu 11. a 12. minuty byly oba týmy o jednoho muže v poli oslabeni, gól z toho však nebyl žádný. Oba celky šly do druhé dějství za stavu 0:0.

Obrázek hry se nám v GASCONTROL Aréně změnil. Olomouc přidala a Havíři pomalu odcházeli fyzicky. Dvě šance Jedličky ještě zůstaly nevyužity, pokaždé se zaskvěl domácí gólman Lepáček. V čase 21:38 se už havířovští neubránili Martin Novák totiž dostal od Jedličky výstavní puk, a bylo to 0:1. V závěru třetiny měli domácí přesilovku, tu ale nevyužili. Platilo lakonické, nedáš, dostaneš. V čase 28:22 našel autor prvního gólu Novák v oslabení kapitána Radka Jedličku. Ten neminul pravý horní roh domácí brány, na světelné tabuli svítilo 0:2.

Za tohoto stavu se šlo do třetího dějství. Závěrečná dvacetiminutovka se nesla opět v podobném duchu. Olomouc tlačila a havířovští se bránili, i když šance si domácí vytvořili Fojtíkem a Kudrnou. Havířov dostal na začátku výhodu jednoho muže navíc, Buriánek se na dvě minuty poroučel za podrážení. Tu ale nevyužil. Kohouti měli chvíli hluché období, nechávali hrát domácí. To se změnilo ve 39. minutě, když Miloš Večerek vyplaval sám před bránou Havířů, jeho tvrdá střela rozvlnila síť, 0:3 pro Kohouty. Havíři měli ještě jednu šanci, když šel Prostředník na dvě minuty ven za podrážení. Jenže ani tuto výhodu Havířov nevyužil. V závěru Kohouti ještě trefili tyč, gól už ale fanoušci v GASCONTROL Aréně neviděli žádný. Havířov prohrál doma s Olomoucí 0:3.

Ohlasy:

Erik Fojtík (Havířov): Nepřijely ruské posily a bylo to pro nás trápení. Nedalo se to moc nazvat hokejem, respektive parahokejem. Myslím si, že kombinačně nás Olomouc přehrála, my jsme se trochu hledali. No a když jsme se dostali k nějaké individuální akci, tak byl v pohotovosti jejich gólman. Kohouti vyhráli zaslouženě.

Martin Novák (Olomouc): Po výprasku v Pardubicích jsme chtěli zabodovat. Soustředili jsme se na hru odzadu. Vrátil se nám náš slovenský rychlík Miloš Večerek, o to jsme to měli lehčí. Jsem velmi rád, že jsme ty góly dali a utkání jsme zvládli i s nulou vzadu.

Autor reportáže: Vít Káňa