Pardubice zahájily sezonu úspěšně, doma si poradily s oslabenou Olomoucí

...
Úvodní chvíle patřily jasně Východočechům, první branka však z jejich tlaku vyplynula až v šesté minutě, kdy brejkovou situaci vedl domácí Kubeš, jenž poté přenechal na zadní tyčku puk pohotově zakončujícímu Pavlovi Doležalovi. Sám Pavel Kubeš poté skóroval o necelých šest minut později. Po vhazování u levé strany mantinelu se ujal puku a z mezikruží povedeně vystřelil za záda brankáře Hanáků. Do přestávky mohlo být sníženo, jenomže hostující kapitán Jedlička samostatný únik neproměnil. Když poté ze začátku druhého pokračování dali Mustangové dvě branky z hole Pavla Kubeše a Pavla Doležala, vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenomže s blížící se třetí sirénou dostal příliš prostoru olomoucký Radek Jedlička, který snižovací brankou potvrdil, že se Kohouti čím dál více dostávají do hry. Navíc hned ze začátku třetího pokračování snížil už na rozdíl dvou branek Martin Novák a hosté viditelně vycítili, že ještě s utkáním mohou něco udělat. Pardubice se ale ze dvou nebezpečných bloků vymanily, poslaly do hry nejzkušenější hráče a sympaticky bojujícím hráčům z Olomouce nakonec na samotný konec ještě vsítil branku Marek Michalec. „Vybojovali jsme důležité body. Věděli jsme totiž, že hostům budou chybět hráči ze Slovenska a nám ti z Německa a také někteří další kluci, kteří jinak hrají v první nebo ve druhé lajně. Nebylo to tak nic lehkého. V první třetině se nám navíc nepovedlo to, co jsme chtěli. Našim cílem totiž bylo dát více branek, abychom pak mohli hrát v klidu a nestálo nás to tolik sil. Něco tam ale spadlo a od druhé třetiny jsme tak mohli hrát už na dvě slabší křídla, což bylo znát a Olomouc v tu chvíli vycítila, že by ještě mohla zabojovat o body. Hosté tak snížili na rozdíl dvou branek a nám navíc vypadl před poslední třetinou jeden z klíčových hráčů David Motyčka, kterému se ohnuly saně. Třetí část tak byla jen o tom, abychom přežili, a když jsme i nadále drželi dvoubrankový náskok, pustili jsme do hry i hráče, pro které to byla úplná zápasová premiéra. Chceme totiž dávat prostor i klukům s větším postižením, patří do týmu a zaslouží si čas na ledě,“ hodnotil po utkání pardubický trenér Michal Tereska. SHK Mustangové AUTO IN vs. SOHO Olomoučtí Kohouti 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) Branky a nahrávky: 6. Doležal (Kubeš, Motyčka), 12. Kubeš (Kvoch), 18. Kubeš, 20. Doležal (Kubeš), 45. Michalec (Kubeš) – 29. Jedlička, 35. Novák (Rumplík) SHK Mustangové AUTO IN: Boček (31. Kudela) – Kvoch, Kubeš (C), R. Buhr, Neuman, Motyčka, Kolek, Šurc, Michalec, Horníček, V. Buhr, Doležal, Kořínek, Chudomský, Vlasák. SOHO Olomoučtí Kohouti: Černoch – Jedlička (C), Rozkopal, Novák, Buriánek, Klíma, Radim Mikuš, Radek Mikuš, Rumplík, Fojtík.