Černý víkend pro Kohouty

...
Branky a nahrávky: 5. Palát (Flis) – 5. Joppa (Z. Hábl, Ligda), 6. Ligda (Mach, Joppa), 10. Joppa (Julina, Mach), 30. Korman (Z. Hábl), 32. Z. Hábl (Ferenčík), 37. Korman (D. Hábl, Ligda). Vyloučení: 2:5. Využití, v oslabení: Bez. Střely na branku: 14:29 (8:11, 2:10, 4:8). Vyhraná vhazování: 19:18. Tři nejlepší hráči Zlína: 1. Dávid Korman, 2. Martin Joppa, 3. Marian Ligda. Sestava Olomouce: Černoch – Flis, Kartosz, Jedlička, Stašák, Mikuš, Klíma, Večerek, Palát, Buriánek. Sestava Zlína: Molek – Julina, Z. Hábl, Ferenčík – Joppa, Ligda, Turic – Korman, D. Hábl, Mach. Hanáci zahrozili hned v první minutě, Klíma vletěl do otevřené zlínské obrany, proti Molkovi ale neuspěl. V čase 4:31 ovšem Zlínští opět nabídli soupěři samostatný únik a tentokrát už Olomouc vedla, kdy David Palát pověsil puk pod horní tyč. Pak si ale vzal slovo Zlín. Již za 20 vteřin srovnal střelou z kruhu Martin Joppa, načež za další minutu už Lappáci vedli po trefě kapitána Mariana Ligdy, jenž skvostně zakončil přesně pod břevno. Ze své herní převahy hosté vytěžili do pauzy vedení již 3:1, chladnou hlavu zachoval před Černochem Martin Joppa, jenž si položil brankáře soupeře a zasunul za jeho ruku. Svůj druhý gól mohl přidat také Ligda, jeho pokus se ale zastavil přesně na brankové čáře. Začátek protředního dějství jednoznačně patřil Zlínu, který svého soupeře několik minut svíral v jeho obranné třetině. Obrovskou šanci neproměnil Turic, Zdeněk Hábl trefil jen břevno a vedení nenavýšil ani jeho bratr David. V situaci tři na nikoho nedal gól ani Ferenčík. Následně se ozvali i Hanáci, ale Stašák samostatný únik neproměnil. A tak v poslední minutě druhé části se znovu prosadil Zlín, jmenovitě Dávid Korman, kdy střelou z mezikruží trefil nohy soupeře, od nichž puk padáčkem přeletěl přes Černocha až do sítě. Na startu třetí patnáctiminutovky při pátém gólu Zlína stálo obrovské štěstí. Ferenčík vyhazoval velmi prudce puk přes celé hřiště, ten se však zastavil na útočné modré čáře o ležící hokejku, kotouč si vzal Zdeněk Hábl a v úniku překonal brankáře soupeře. „Prostě haluz,“ usmál se Hábl. V čase 33:42 přišlo koření už rozhodnutého duelu. Vyhrocené utkání vyvrcholilo poblíž střídačky Zlína bitkou, za kterou vyfasovali tresty domácí Mikuš s Jedličkou, za hosty Julina se Zdenkěm Háblem, jenž tak dokonal onen hattrick Gordieho Howa. „Olomouc je tým, který pokud prohrává a musí makat, aby vyrovnal, tak odejde fyzicky. My jsme pak průběh kontrolovali a navyšovali vedení,“ řekl k zápasu Zdeněk Hábl. Na konečných 6:1 upravil druhým gólem v utkání Dávid Korman. „Moc gólů nedávám, takže mám obrovskou radost. Na hattrick jsem vůbec nepomýšlel, vždyť já jsem dal i dva góly v jednom zápase poprvé,“ řekl mladý útočník, jehož radost navíc umocnil fakt, že ještě loni nastupoval za Olomouce. „Myslel jsem na to, že hrajeme s nimi, měli jsme i nějaké dobírání. Těšil jsem se na to dost, chtěl jsem dát i gól, nakonec byly dva,“ řekl Korman. To Olomoučtí byli zklamanější. „Věřili jsme ve vyrovnanější zápas, nepovedlo se nám to. Celý víkend. Musíme si sednout na zadek a popřemýšlet nad tím. Vedli jsme, ale pak jsem udělal chybu a rychle srovnali. My to tak máme, dáme gól a chceme všichni útočit, nezvládáme to takticky. Dva góly nám dal Dávid Korman, to mu nezapomenu (smích). Jeden ale šel vlastně ode mě. Ta šarvátka… Tak to prostě bývá,“ řekl za Hanáky kapitán Radek Jedlička.