Kohouti na úvod berou tři body proti Pardubicím!

...
OLOMOUC - PARDUBICE 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) Branky a nahrávky: 5. Flis (Novák, Palát), 22. Večerek (Černoch), 36. Večerek (Novák) – 31. Hering (Kubeš), 38. Hering (Kořínek, Kubeš). Vyloučení: 3:3 Využití: 1:1 V oslabení: Bez. V čase 4:24 otevřel skóre zápasu domácí Sylwester Flis, který tak hned ve své premiéře za Hanáky dokázal skórovat. Domácí mohli navýšit svůj náskok při následném vyloučení Richarda Buhra, do pauzy už se ale skóre neměnilo. Prostřední dějství, čas 22:00. Asistence gólman Olomouce Michal Černoch, autor Miloš Večerek. Sólo akce domácího útočníka znamenala vedení domácích 2:0, přičemž stejné skóre platilo i po třiceti minutách. Mustangové do třetí periody vstupovali při početní výhodě, kterou dokázali bleskově zužitkovat, kdy už patnáct sekund po siréně se prosadil německý snajpr Bernhard Hering. Ovšem za pět minut byl stav opět o dvě trefy, neboť svou přesilovku využili i domácí zásluhou Večerka. Bernhard Hering sice dokázal ještě v čase 37:48 vnést do duelu drama svým druhým gólem, na porážce Pardubic 2:3 už to ale nic nezměnilo. "Dnes radši nebudu nic říkat. My jsme měli alespoň dvacet střel na branku a Olomouc jen tři, přesto vyhrála," sdělil pardubický dvougólový Hering. To olomoucký kapitán Radek Jedlička viděl zápas trochu jiným pohledem. "Byl to hodně vyrovnaný zápas jak herně, tak na šance. Určitě to byl pro fanouška pěkný zápas, dramatický. Ve třetí třetině nás podržel gólman Černoch, taky jsme měli trochu štěstí. Ale šli jsme do zápasu s tím, že chceme vyhrát, a to se povedlo," těšilo Jedličku.